معتبر ترین سایت بازی انفجار ایرانی با ضریب بالا

معتبر ترین سایت بازی انفجار ایرانی با ضریب بالا و درگاه مستقیم

انفجار

تیم هایی که به جام جهانی 2022 راه یافته اند

مجله و سایت سی فایو تقدیم میکند

تیم هایی که به جام جهانی 2022 راه یافته اند

تیم هایی که به جام جهانی 2022 راه یافته اند 

در این مطلب با تیم هایی که به جام جهانی 2022 راه یافته اند آشنا می شویم. جام جهانی فوتبال بزرگترین رویداد ورزشی در جهان است. این مسابقات در سال 2022 به قطر، کشوری کوچک اما ثروتمند در خلیج فارس خواهد رفت. قطر، همچنین اولین کشوری خواهد بود که میزبانی جام جهانی را در یک کشور خاورمیانه بر عهده می گیرد. از مجموع 210 تیم، تنها 32 تیم جواز حضور در مسابقات جام جهانی در این کشور کویری را کسب خواهند کرد.

 

جام جهانی 2022 قطر

قطری ها مردمی مهمان نواز هستند که به سنت احترام می گذارند. ارائه قهوه و شیرینی عربی واقعی به مهمانان امری رایج و نشانه مهمان نوازی است. غذاهای قطری و عربی یکی از غنی ترین و خوش طعم ترین غذاهای جهان است. اگر کسی قصد دارد قبل، در طول یا بعد از جام جهانی به این کشور سفر کند، امتحان کردن غذاهای قطری ضروری است. این غذا همچنین دارای جنبه هایی از تأثیرات هندی و شمال آفریقا است.

تیم هایی که به جام جهانی 2022 راه یافته اند

قطر به طور طبیعی شبه جزیره ای است و سواحل بسیار زیبایی دارد. این کشور نه تنها برای طرفداران فوتبال بلکه برای طرفداران ورزش های آبی نیز یک فرصت تعطیلات عالی است. آب‌های زیبا و شفاف و حیات دریایی غنی، فرصت‌های خوبی را برای دوستداران اسکی روی آب، قایق‌های پارویی، غواصی، کایت‌سوار کردن و غیره فراهم می‌کند. صخره های مرجانی و جزایر متعدد بالای آن هستند.

 

کشور قطر برای قدردانان تاریخ و معماری نیز لذت بخش است. از سایت یونسکو Al Zubarah تا موزه هنر اسلامی، هر چیزی برای همه علاقه ها وجود دارد. بدون شک نام سفرهای کویر و سافاری های معروف عربستان را شنیده اید. شترسواری، کمپینگ زیر آسمان هزار ستاره هر دو بخشی از این سفرهاست. جام جهانی فوتبال یک رویداد طولانی و پر جنب و جوش است، بنابراین اگر مردم می خواهند چیزهای دیگری را نیز تجربه کنند، قطر مکانی عالی برای آن است.

 

سهمیه کنفدراسیون ها برای جام جهانی 2022

قطر به عنوان میزبان اولین تیمی است که جواز حضور را کسب کرده است. روند انتخابی تیم ها در 6 ژوئن 2019 آغاز شد و در ژوئن 2022 به پایان خواهد رسید. علیرغم این مدت طولانی، تا حال حاضر تنها 13 تیم به فینال یعنی مسابقات قطر راه یافته اند. کمیته اجرایی فیفا در سال 2015 تصمیم گرفت که همان تخصیص استفاده شده در سال های 2006، 2010 و 2014 برای سال های 2018 و 2022 ثابت نگه دارد.

تیم هایی که به جام جهانی 2022 راه یافته اند

AFC (آسیا) 4 یا 5 سهمیه در دسترس دارد. CAF (آفریقا) دارای 5 سهمیه، CONCACAF (شمال) ، آمریکای مرکزی و کارائیب) 3 یا 4، CONMEBOL (آمریکای جنوبی) 4 یا 5، OFC (اقیانوسیه) 0 یا 1، یوفا (اروپا) 13 و 1 سهمیه هم به میزبان اختصاص داده شده است. قطر قبل از این هرگز در مسابقات جام جهانی فوتبال شرکت نکرده بود بنابراین اولین حضور آنها ویژه خواهد بود. این همچنین اولین بار است که کشوری بدون تجربه میزبان مسابقات از سال 1934 است.

 

تیم های آسیایی AFC

از چهار دور مقدماتی، دو دور اول AFC به عنوان جواز حضور در جام ملت‌های آسیا 2023 بود. قطر فقط در این دو دوره حضور داشت. در مجموع 46 تیم AFC را تشکیل می دهند که 4 یا 5 تیم می توانند جواز کسب کنند. تاکنون 33 تیم حذف شده اند و 12 تیم همچنان در رقابت هستند. این باعث می شود که قطر تنها تیم AFC باشد که تاکنون به جام جهانی 2022 راه یافته است. این روند در تاریخ 6 ژوئن 2019 آغاز شده و در تاریخ 13 تا 14 ژوئن 2022 به پایان خواهد رسید.

 

تیم های واجد شرایط AFC

مسابقات در حال حاضر در مرحله سوم قرار دارد و بازی بعدی (بازی هفتم) در تاریخ 27 ژانویه برگزار خواهد شد. دو تیم اول از دو گروه در دور سوم جواز حضور در جام جهانی را کسب خواهند کرد. در حال حاضر ایران، کره جنوبی، عربستان سعودی و ژاپن هستند. دو تیم سوم برای یک بازی تک به دور چهارم راه پیدا می کنند تا مشخص شود چه کسی به پلی آف بین کنفدراسیونی می رود. در حال حاضر این تیم ها امارات متحده عربی و استرالیا هستند.

 

تیم های آفریقایی CAF

امسال 5 جایگاه فینال برای تیم های CAF وجود دارد. 54 تیم وارد مسابقات شدند که 44 تیم از این تعداد حذف شده اند. مقدماتی در 4 سپتامبر 2019 آغاز شد و در 29 مارس 2022 به پایان خواهد رسید. برخلاف کنفدراسیون قبلی، CAF فقط دورهای مقدماتی سوم دارد. خوشبختانه، ما در دور سوم و آخر هستیم. ده تیم برنده دور دوم بازی های خانگی و خارج از خانه را طی دو بازی انجام خواهند داد. پنج برنده 5 مکان نهایی موجود را خواهند گرفت.

 

تیم های واجد شرایط CAF

الجزایر، تونس، نیجریه، کامرون، مالی، مصر، غنا، سنگال، مراکش و جمهوری دموکراتیک کنگو 10 برنده گروه را تشکیل می دهند. در واقع هنوز هیچ تیمی جواز حضور نداشته است. قرعه کشی دور سوم در 22 ژانویه 2022 در کامرون انجام خواهد شد. نزدیکترین بازی بعدی CAF در 24 مارس است، بنابراین دور سوم فقط پنج روز طول خواهد کشید. به نظر شما پنج تیم نهایی چه خواهند بود؟

 

آمریکای شمالی و مرکزی CONCACAF

کنفدراسیون آمریکای شمالی- مرکزی و کارائیب فقط 3 یا 4 سهمیه نهایی را ارائه می دهد. 34 تیم در این مسابقات شرکت کردند اما هیچکدام تاکنون موفق نشده اند. فقط 8 تیم از آن 34 تیم، هنوز می توانند این کار را انجام دهند. این روند در 24 مارس 2021 آغاز شد و مانند AFC در 13 تا 14 ژوئن 2022 به پایان خواهد رسید. روند صلاحیت برای CONCACAF در جولای 2020 تغییر کرد.

 

تیم های واجد شرایط CONCACAF

سه برنده دور دوم به 5 تیم برتر کنفدراسیون (مکزیک، ایالات متحده، کاستاریکا، جامائیکا و هندوراس) بر اساس رده‌بندی فیفا خواهند پیوست. این کشورها بازی های رفت و برگشت خانگی و خارج از خانه را در یک گروه انجام می دهند. سه تیم برتر جواز حضور در جام جهانی 2022 را کسب می کنند و نفر چهارم به پلی آف بین کنفدراسیونی راه پیدا می کند. برندگان دور دوم السالوادور، کانادا و پاناما هستند.

تیم هایی که به جام جهانی 2022 راه یافته اند

اینستاگرام جام جهانی

دور سوم در 2 سپتامبر 2021 آغاز شد و در 30 مارس 2022 به پایان خواهد رسید. در مجموع 14 روز مسابقه وجود دارد که روز نهم در 27 ژانویه 2022 برگزار می شود. چهار تیم برتر فعلی کانادا، ایالات متحده، مکزیک و پاناما هستند. به این ترتیب با این حال، رقابت فشرده است زیرا تنها دو امتیاز بین تیم های اول و چهارم وجود دارد. البته توجه داشته باشید که رتبه بندی ممکن است در چند ماه آینده کاملاً تغییر کند.

 

تیم های آمریکای جنوبی CONMEBOL

فوتبال مثل یک مذهب در آمریکای جنوبی است. برخی از بهترین بازیکنان گذشته و حال حاضر اهل این کشورها هستند و صحنه جام جهانی برای این تیم ها غیرعادی نیست. 10 تیم در این رقابت ها شرکت کردند و با 4 مقام نهایی در دسترس، تقریبا نیمی از آنها می توانند به قطر راه یابند. نکته قابل توجه این است که هنوز هیچ تیمی از رقابت حذف نشده است. مسابقات مقدماتی در 8 اکتبر 2020 آغاز شد و در تاریخ آشنا، 13 تا 14 ژوئن 2022 به پایان خواهد رسید.

 

تیم های واجد شرایط CONMEBOL

اینها 10 تیم CONMEBOL هستند که وارد مرحله مقدماتی شدند: اروگوئه، کلمبیا، پرو، برزیل، ونزوئلا، بولیوی، پاراگوئه، آرژانتین، شیلی و اکوادور. چهار تیم از این گروه در بین 10 تیم برتر رده بندی جهانی فیفا در سال 2020 قرار دارند که دلیل دیگری برای خوب بودن فوتبال آمریکای جنوبی است. برزیل و آرژانتین تنها تیم هایی از کونمبول هستند که تاکنون موفق به کسب سهمیه شده اند.

 

از 18 روز مسابقه فقط 4 روز باقی مانده است. بازی بعدی این کنفدراسیون 27 ژانویه خواهد بود. بازی 18 ام، برای 29 مارس برنامه ریزی شده است. جدول رده بندی جایی است که این موضوع را جالب تر می کند. رتبه پنجم به پلی آف بین کنفدراسیونی که در بخش های فرعی قبلی ذکر شد، می رسد. جالب اینجاست که هر یک از 8 تیم همچنان می توانند به برزیل و آرژانتین بپیوندند. اکوادور با 23 امتیاز در صدر جدول قرار دارد اما 6 تیم بعدی همگی بین 17 تا 13 امتیاز هستند.

 

تیم های اروپایی UEFA

یوفا اوج فوتبال جهان است. این کنفدراسیونی است که نام‌های بزرگ فوتبال در آن بازی کرده‌اند و بازی می‌کنند. از آنجایی که یوفا سخت ترین و محبوب ترین کنفدراسیون است، توجه بیشتر به سوی یوفا معطوف شده است. برای جام جهانی 2022، 13 جایگاه فینال برای تیم های این کنفدراسیون در دسترس است. در مجموع رقابت های یوفا با 55 تیم شروع شده و 33 تیم حذف شده اند و 12 تیم باقی مانده اند که هنوز می توانند به جام جهانی 2022 راه پیدا کنند.

 

یوفا بیشترین تیمی را دارد که به جام جهانی 2022 راه یافته اند

مسابقات مقدماتی برای تیم های یوفا از 24 مارس 2021 آغاز شد و در 29 مارس 2022 به پایان خواهد رسید. فقط دور دوم (پلی آف) باقی مانده از آن نیمه نهایی در 24 مارس و فینال در 29 مارس خواهد بود. یوفا به دلیل محبوبیتش، بیشترین پوشش را در رسانه ها و سایت های شرط بندی ورزشی دارد. 10 تیم حاضر در این گروه عبارتند از صربستان، اسپانیا، سوئیس، فرانسه، بلژیک، دانمارک، هلند، کرواسی، انگلیس و آلمان.

 

تیم های اقیانوسیه OFC

OFC کوچکترین کنفدراسیون فوتبال جهان است زیرا تنها 9 تیم وارد مسابقات شده اند. همه آنها هنوز در رقابت هستند زیرا مسابقات مقدماتی فقط در 13 مارس 2022 آغاز می شود. مسابقات مقدماتی با مسابقه ای بین دو تیم پایین رده یعنی تونگا (199) و جزایر کوک (NR) آغاز می شود. برنده در مرحله گروهی به نیوزلند، جزایر سلیمان، کالدونیای جدید، تاهیتی، فیجی، وانواتو و پاپوآ گینه نو خواهد پیوست. برنده مرحله نهایی به پلی آف بین کنفدراسیونی راه یافته و به مصاف تیم چهارم دور سوم کونکاکاف خواهد رفت.

تیم هایی که به جام جهانی 2022 راه یافته اند

و در آخر هم باید بگوییم که برای پیش بینی بازی های جام جهانی 2022 می توانید به بزرگترین سایت پیش بینی فوتبال ایران مراجعه کنید. برای این کار کافی است تا بر روی لینک ورود به سایت که در پایین صفحه قرار دارد کلیک کنید. شما می توانید از بهترین ضریب های پیش بینی، اپلیکیشن پیش بینی اختصاصی، امکانات شارژ و برداشت آنی و امن ترین درگاه های پرداخت و برداشت استفاده کنید.

 


شما در سایت c5sale.com جدیدترین و پرطرفدارترین پست های جهان را مشاهده خواهید کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *